
Vanaf 20 november a.s. zijn wij het Regiment Infanterie PRINS Johan Willem Friso!
Het huidige Regiment Infanterie Johan Willem Friso bestaat sinds 1 juli 1950 onder deze naam, al gaan de tradities verder terug. Bij de reorganisatie van 1950 kregen de regimenten voor het eerst een naam, waarbij het 1e en 9e Regiment Infanterie de naam kregen van onze geliefde Prins. Prins Johan Willem Friso (1687–1711) was – als enig erfgenaam van stadhouder Willem III – sinds 1702 gerechtigd de erftitel Prins van Oranje te dragen.
In tegenstelling tot andere regimenten van de Koninklijke Landmacht was deze titel niet zichtbaar in de regimentsnaam.
Daar komt dus verandering in! Door de toevoeging van de prinselijke titel wordt de naamvoering in lijn gebracht met andere regimenten van de Koninklijke Landmacht die vernoemd zijn naar personen die gerechtigd waren/zijn een prinselijke titel te voeren.Bovenstaande naamaanpassing is door een nazaat van Prins Johan Willem Friso, Koning Willem-Alexander genaamd, “goedgevonden en verstaan”.
Op dezelfde dag, 20 november, krijgen drie achterachterachter…….achterkleindochters van Prins Johan Willem Friso ook een regiment naar zich vernoemd. Felicitaties aan de prinsessen en hun regimenten!
Leve de Prins! Leve het Regiment!